KULTURA / Vánoce

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
27.11.2018

V Českém Těšíně v pátek rozsvítí vánoční strom

ČESKÝ TĚŠÍN

V Českém Těšíně v pátek 30. listopadu rozsvítí vánoční strom. Zajímavosti budou určitě i prodejní stánky, pro které si mimo jiné připravili nabídku zboží a občerstvení akční rodičové z rodičovských sdružení působcích na zdejších školách.

Nebude chybět ani speciální adventní hrneček design 2018 - Vánoční Těšíňák, který navrhli a zájemcům jej i naplní čtyři nadšenci z Českého Těšína. Náměstí zdobí již od pátku smrk stříbrný ze soukromé zahrady. Letos městu strom ze své zahrady daroval jeden z obyvatelů.

Středisko volného času Amos vás zve společně s českotěšínskými školami a zástupci organizací na akci "Sejdeme se v adventu s rozsvícením Vánočního stromu" na náměstí do Českého Těšína (30.11.).


Program:
14.00 Jarmark řemeslné a lidové tvorby a "Dětský jarmáreček"
15.00 Vystoupení žáků ZŠ a MŠvčetně DPS Ptáčata, Zpívata, Cieszynianka, "Medailonek DPS Trallala"
17.30 Rozsvícení Vánočního stromu se soubory Slezan a Slezanek společně s vedením města a zástupci organizací a škol, vyhlášení soutěže "BETLÉMY"
17:45 Koncerty: ZUŠ P. Kalety Český Těšín, kapela Ampli Fire

Akce se koná v rámci projektu „Kaj indži inači- u nas po našymu. Lidová kultura Těšínského Slezska“

Plakát k akci.

Autor / zdroj: Dorota Havlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

V restauraci byla nahlášena bomba

Ve čtvrtek krátce před polednem oznámil anonymně na tísňovou linku 158 mužský hlas umístění bomby v restauraci na ulici Žižkova v Karviné.

Post

Gastronomické orgie vtrhnou do Starého Bohumína, startuje tu první ročník Food festivalu

Jedinečná gastronomická událost se chystá ve Starém Bohumíně. Nedělní den plný slaných a sladkých lahůdek i osvěžujících drinků, mezinárodní souboj šé

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA