KULTURA / Vánoce

Popis: Betlém Krystiana Zajace, který momentálně zdobí vstupní prostory radnice v Českém Těšíně.
Betlém Krystiana Zajace, který momentálně zdobí vstupní prostory radnice v Českém Těšíně.
10.12.2018

Vstupní prostory radnice v Českém Těšíně zdobí betlém s třinácti figurkami lidí a zvířat

ČESKÝ TĚŠÍN

Nádherný betlém je k vidění ve vstupních prostorách českotěšínské radnice. Instaloval  jej  autor - těšínský řezbář Krystian Zajac. Výroba mu trvala celý měsíc a denně strávil výrobou figurek a budov až dvanáct hodin.

Betlém je z přírodních materiálů - především měkkého dřeva a kamene. Dílo obsahuje třináct figurek lidí a zvířat, kromě toho dvě hospodářská stavení, mlýn a tekoucí říčku. Každých patnáct minut motorek uvede do chodu mlýnské kolo a rozteče se i voda.

Krystian Zajac vyrábí především betlémy pro veřejné prostory a kostely a miniatury pro historické budovy, restaurace nebo pivovary. Obrovský betlém, který vznikl v jeho pracovně, je k vidění mimo jiné v Katovicích, v kostele Mariackým. Lidové tvorbě se autor věnuje již 16 let.

Betlém v Českém Těšíně si mohou zájemci prohlédnout v otevírací době radnice.

Autor / zdroj: Dorota Havlíková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Tragická dopravní nehoda mezi Karvinou a Orlovou

Sedm týmů zdravotnické záchranné a dvě jednotky profesionálních hasičů zasahovaly v úterý ráno u vážné nehody tří osobních automobilů a nákladního voz

Post

V restauraci byla nahlášena bomba

Ve čtvrtek krátce před polednem oznámil anonymně na tísňovou linku 158 mužský hlas umístění bomby v restauraci na ulici Žižkova v Karviné.

Post

Gastronomické orgie vtrhnou do Starého Bohumína, startuje tu první ročník Food festivalu

Jedinečná gastronomická událost se chystá ve Starém Bohumíně. Nedělní den plný slaných a sladkých lahůdek i osvěžujících drinků, mezinárodní souboj šé

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA