AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
14.8.2017

Do prodejny přišel dvakrát, pokaždé po zavírací době

KARVINÁ

Během víkendových dnů se 35letý muž z Karviné vloupal do jedné prodejny benzínové čerpací stanice hned dvakrát.

Prvního vloupání se dopustil v sobotu 12. 8. nad ránem. Vytlačil vstupní dveře a uvnitř odcizil cigarety různých značek a několik lahví alkoholu.

Scénář se opakoval následující den, v neděli 13. 8. Přibližně dvě hodiny po půlnoci pachatel znovu násilně vnikl do stejné prodejny.  Uvnitř odcizil cigarety a alkohol. Tentokrát byl zadržen.

Zanedlouho po vloupání byl poblíž prodejny zadržen podezřelý muž i s lupem. Muž se doznal jak k sobotnímu, tak i nedělnímu vloupání.

Odcizené cigarety a láhve alkoholu z druhého vloupání byly vráceny do prodejny. Nicméně celková škoda za víkend byla majiteli vyčíslena na bezmála 27 000,- Kč.

Pachatel se krádeže dopustil i přesto, že byl v roce 2013 pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost a z výkonu trestu byl propuštěn na podzim 2014. V minulosti byl již několikrát soudně trestaný.

Vloupání do prodejny benzínové čerpací stanice bude řešeno formou zkráceného přípravného řízení. Muži ve věku 35 let bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. V případě takového jednání zákon stanoví trest odnětím svobody v rozmezí na šest měsíců až tři léta.

Autor / zdroj: Mgr. Bc. Zlatuše Viačková

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Kriminalita v Bohumíně pořád klesá, radnice zjišťuje, jaký je u lidí pocit bezpečí

Zatímco kriminalita na Karvinsku kolísá nebo dokonce stoupá, v Bohumíně má opačný trend. Za posledních pět let ubylo trestných činů o více než polovin

Post

V bohumínském Gliňoči vznikají hadníky a broukoviště

Dříve areál, kde se těžila hlína a písek, dnes přírodní lokalita Gliňoč s chráněnými živočichy prochází citlivou proměnou. Revitalizace za 2 miliony k

Post

Záchranáři převzali jedenáct nových sanitních vozidel

Ve čtvrtek odpoledne převzali záchranáři ZZS MSK do užívání jedenáct nových sanitních vozidel. Slavnostní akce, která se při této příležitosti uskuteč

Reklama

garaze.fabrego.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.pneucentrumprofi.cz garaze.fabrego.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA