AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: AIESEC Karviná ocenil své pracovníky a tým roku.
AIESEC Karviná ocenil své pracovníky a tým roku.
14.2.2014

AIESEC Karviná ocenil své pracovníky a tým roku

KARVINÁ

AIESEC Karviná Awards 2014. Tento, možná spíše filmový svět evokující název, nese každoroční společenský večer AIESEC Karviná, při kterém tato pobočka celosvětové studentské organizace působící na Slezské univerzitě v Opavě vyhodnocuje své nejlepší pracovníky v uplynulém roce. Ten letošní se konal ve středu 12. února 2014 v konferenčním sále Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

Nejprve ale došlo k symbolickému předávání, kdy stávající vedení v souladu se stanovami k 31. březnu odstupuje a svých povinností se ujímají nově zvolení členové v čele s prezidentkou Dominikou Dobroňovou. Součástí tohoto ceremoniálu bylo i ohlédnutí za rokem 2013. „V loňském roce se karvinské pobočce AIESECU podařila řada dobrých věcí. Ať se to týká realizace projektů, například tradičních Prvákovin, výměnných výjezdních pobytů a stáží našich studentů v zahraničí nebo naopak zahraničních studentů k nám, jazykových a vzdělávacích kurzů, informačních workshopů pro studenty nebo třeba toho, že vznikla pod hlavičkou AIESEC Karviná její samostatně pracující skupina v Opavě,“ říká Alica Racká, lídr manažerka AIESEC v Opavě.

Hlavním důvodem setkání ale bylo vyhodnocení těch nejlepších. AIESEC hledá a oceňuje své pracovníky ve třech kategoriích – nováček roku, nejlepší tým a nejpřínosnější člen v oblasti finanční podpory.

Nováčkem roku se stal seller Daniel Kvíčala z AIESEC Karviná. Oceněna byla hlavně jeho aktivita ve směru přípravy stáží studentů ze zahraničí, kdy se zaměřil se na navazování partnerství s novými firmami, kde by příchozí stážisté mohli praktikovat. „Kontaktoval společnosti z celé České republiky, ale hlavně působící v Moravskoslezském kraji. Získal tak nové možnosti a navíc se podílí na výběru stážistů pro konkrétní praxe,“ shrnula důvody lídr manažerka.

Týmem roku se stala dvojice “matching teamu“ Linda Masudová a Petr Křístek, pracující v Opavě. Jejich zásluhou se například realizoval projekt EDISON (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network.), jehož cílem je spojovat mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích a stali se tak generací, která prolomí prohlubující se mezikulturní bariéru. „Linda s Petrem vybrali, kontaktovali a kompletně zajistili pobyt pro celkem dvacet zahraničních studentů tady u nás, kdy například osm stážistů působilo v Opavě a osm v Karviné, kde docházeli do škol, prezentovali své země a diskutovali o nich se žáky,“ popisuje projekt Alica s tím, že jejich významným krokem bylo i on-line spojování škol na celém světě.

Ocenění ve třetí kategorii, které lze říkat např. hledání sponzorů, získal tým lidí napříč pobočkou, jehož zásluhou byly aktivity AIESEC ve směru zajištění stáží pro zahraniční studenty bezproblémově finančně pokryty.

K výborné atmosféře večera nepřispěla jen přítomnost těch nejlepších, ale také jeho pojetí, kdy se účastníci přenesli do dvacátých let minulého století. Právě v duchu zlaté doby rozpustilé zábavy, kabaretů, krásných dam a elegantních gentlemanů se AIESEC Karviná Awards odehrál.

Autor / zdroj: Martin Kůs

Doporučujeme

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Starý Bohumín ožije divadelním festivalem pod širým nebem

Šest dnů, jedenáct představení, úžasná atmosféra starobohumínského náměstí a snad i krásné letní počasí. To slibuje Divadelní festival na náměstí, kte

Post

Záchranáři zasahovali u dalších pádů z výšek

Během úterý zasahovali záchranáři v Moravskoslezském kraji u tří událostí, při nichž došlo k pádům z výšky s vážnými následky. Od soboty do pondělí p

Post

Nehodě na hlavní příjezdové komunikaci z Ostravy

Přímými svědky ranní dopravní nehody byli policisté dohledu Dopravního inspektorátu Karviná. Muže z havarovaného vozidla vytáhli a poskytli první pomo

Reklama

www.pneucentrumprofi.cz

Reklama

PARTNEŘI

Maminčino koření www.beautyexpo.cz www.pneucentrumprofi.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA