Ilustrační foto.
12.9.2017

Vítkovice se s Táborem rozešly smírně

OSTRAVA / TÁBOR

Poprvé v sezoně se Vítkovice dostaly do vedení, ale nakonec jim v tabulce v kolonce vítězství dál svítí velká nula. Druholigoví fotbalisté Vítkovic v 7. kole Fortuna národní ligy remizovali s Táborskem 1:1 a dál zůstávají patnáctí.

První poločas se ale Ostravanům povedl. K úplné spokojenosti trenérům mohla chybět snad jen větší produktivita, a třeba útočníkovi Tomáši Mrázkovi po půlhodině hry chybělo v zakončení před gólmanem Tomou možná trošku víc klidu.

To ale bylo už stavu 1:0, změna skóre přišla totiž těsně před naplněním první čtvrthodiny zápasu, kdy se z dálky opřel do míče novic v modrobílém dresu Dominik Urbančok a střelou o tyč poslal Vítkovice do vedení.

Táborsko zpočátku sice vypadalo, že by mohlo hodně zlobit, ale nakonec se v prvním poločase nedostalo vůbec ke kloudnému zakončení. A navíc trenér Nádvorník hned dvakrát nuceně střídal, nejdřív z výkonnostních důvodů nahradil Kopřivu Mysliveček a po pár minutách zraněného Součka zastoupil Hell.

Po přestávce, která se nesla ve znamení bouřky v kabině Táborska, si týmy vyměnily nejen strany, ale i role. Hosté začali domácí tým nahánět, ten se dostával do úzkých a najednou byl pod tlakem, který vyústil ve vyrovnávací branku, kdy se po rohu a Květonovu dobrém zákroku dostal k dorážce Jan Štohanzl, jenž vyrovnal na konečných 1:1.

V samotném závěru zápasu moc nechybělo k tomu, aby tým trenéra Romana Nádvorníka výsledek úplně otočil, Blechovi se ale nepodařilo propálit vítkovického gólmana, který po poločasové nudě musel po pauze opět ukázat, že patří k oporám Vítkovic. Kromě Blechy se mu totiž podařilo hned dvakrát vychytat střídajícího Myslivečka.

MFK Vítkovice – MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Branky: 14. Urbančok – 72. Štohanzl
Rozhodčí: Klíma – Černý, Vodrážka
ŽK: Urbančok, Mikula (oba Vítkovice)
Diváci: 589

MFK Vítkovice: Květon – Prajza, Mikula, Dramé, Twardzik – Cverna (60. Ožvolda), Motyčka (82. Mišinský), Matěj, Urbančok, Vasiljev – Mrázek (73. Szotkowski)

FC MAS Táborsko: Toma – Navrátil, Souček (37. Hell), Klusák, M. Kučera – Prošek, Nešický, Mršić, Štohanzl, Kopřiva (29. Mysliveček, 85. Blecha) – Musiol

Autor / zdroj: mfkv.cz

PNEUCENTRUM PROFI s.r.o - PNEUSERVIS pro osobní, dodávkové, nákladní, zemědělské, průmyslové, EM vozy a motocykly

3D3 geometrie pro os., dod. a offroad vozy, autodiagnostika, čištění a diagnostika autoklimatizace, seřizování světel pomocí regloskopu,opravy autoskel, AUTOSERVIS. PNEUCENTRUM PROFI s.r.o., Frýdecká 277, 739 61 Třinec, tel.: 558 329 923, 776 766 766.