SPORT / Hokej

Popis:
18.12.2018

Jihlava vybojovala body proti Havířovu

JIHLAVA / HAVÍŘOV

Jihlava otočila zápas až v posledních sedmi minutách. Nejprve po krásné kombinaci v oslabení srovnal v 53. minutě Matěj Pekr. O ubojované výhře nad Havířovem rozhodla v poslední minutě.

Havířov v prvních minutách ukazoval, že není jeden z nejlepších týmu venku náhodou. Od prvních minut Jihlavu přehrával a dostával se do mnoha nadějných šancí, aktivní pak byla zejména první útočná formace v čele se známým Filipem Semanem. Jediný gól, který v první třetině padl, byl ale z říše šťastných a v budoucnu asi i úsměvných. Jakub Kotala přebral od Kachyni v útočném pásmu puk a zpoza branky zkusil využít mezery v Brožově postoji. Odrazem o brankářovu masku se kotouč dostal do branky a Havířov vedl. Ještě v téže minutě to mohlo být o branky dvě, Rašner odstavil Anděla v útočném pásmu a nahodil do brankoviště, kde se motalo několik hráčů Havířova, zejména Seman měl ke gólu nejblíže, avšak v závaru nezakončil. V polovině osmé minuty pak ještě šla první útočná formace Havířova do brejku 3 na 1, který byl pro Rehuše na zakončení do prázdné, slovenský útočník však na puk těsně nedosáhl. Během třetiny dostaly oba týmy přesilovku, jak Pohl, tak i Haas ale pobyli na trestné plné dvě minuty. Nebezpečnější početní výhodu však měla Jihlava, Skořepa během ní měl dvakrát šanci na dorážku, ani jednou se mu ale nepovedlo překonat Lukáše. AZ ještě mohl uzavřít třetinu šest sekund před koncem Marunovým zásahem, zblízka se ale hostující kapitán neprosadil.

Do druhé periody ale vstoupila Jihlava v jiném tempu a od úvodních minut byla jasně aktivnější celek. Po 95 sekundách byla aktivita Dukly odměněna přesilovou hrou, ve které Štindlovu střelu tečoval Werbik, avšak přímo do břevna. Domácí v úvodní pětiminutovce neustávali v tlaku a na začátku 26. minuty celou pasáž hry završili přečíslením 2 na 1, přihrávka Zemana na Čachotského byla ale příliš dlouhá a domácí devadesátka neměla ideální pozici na zakončení. O herní dominanci Jihlavy svědčily i statistiky. V prvních sedmi minutách totiž Jihlava vystřelila na branku devětkrát, zatímco Havířov ani jednou! Utkání se ale po této šanci srovnalo, i Havířov měl své světlé chvilky, oproti první třetině měl však Brož o mnoho méně práce, což se nedalo říci o Lukášovi. Ten musel čelit několika ošemetným situacím, nejvíce asi závaru v 35. minutě, kdy Anděl využil postavení sudího, udělal si z něj kužel, zmátl obránce AZ a vybruslil si zpoza branky až do brankoviště, kotouč ale do branky nedotlačil. Jihlava měla ideální šanci na srovnání v závěrečných 24 sekundách během přesilové hry, tu si ale přenesla do třetiny třetí.

Aktivní vstup Jihlavy do třetiny byl podobný nástupu do třetiny druhé a Hrníčko měl ve 43. minutě na holi gól, po průnikové přihrávce se ocitl sám před Lukášem. Avšak trefil pouze jeho lapačku. O pár chvil později došlo ke hře 4 na 4 po vzájemné strkanici, ve které byl nejaktivnější Werbik a Procházka. I v této situaci si Jihlava vytvořila šanci, konkrétně Harkabus, který se z levého křídla dostal až před Lukáše, ale nestihl ideálně zakončit. S blížícím se koncem zápasu opouštěla Duklu počáteční aktivita, což se dalo říci i o fanoušcích.

Emočně nabitou poslední desetiminutovku nastartoval faul Čachotského v obranném pásmu, který zasáhl Pořízka loktem do obličeje. Jihlavští však pojali oslabení aktivně a v čase 52:38, tedy dvě sekundy před vypršením trestu domácí devadesátky, se stadion radoval. Krásná kombinace na jeden dotek po ose Anděl-Holý-Pekr nedala hostující obraně nárok. Anděl nejprve vybojoval u pravého mantinelu kotouč, rychle přehrál na modrou Holému. Ten sice mohl klidně střílet, ale všiml si volného Matěje Pekra na pravém kruhu, který měl okolo sebe prostor a zkušeně ho využil. Vypadalo to již na dělbu bodů, Havířov ale přestal hrát disciplinovaně. Nejprve šel 103 sekund před koncem do oslabení 4 na 5, neboť hostující střídačka překročila limit pěti hráčů na ledě. Pro AZ bylo ještě hůře o půl minuty později, Veselý totiž podrazil v útočném pásmu Skořepu a Jihlava dohrávala závěr zápasu ve dvojnásobné přesile. A trvalo pouze devět sekund, než ji využila! Štebih přehrál puk mezi obránci na Jana Holého, který se napřáhl a střelou do levé šibenice rozbouřil 1389 diváků na stadionu. AZ zkoušel odvolat gólmana, ale v nervózním závěru Jihlava udržela stav 2:1 a bere tak důležité tři body.

HC Dukla Jihlava - AZ RESIDOMO Havířov 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 53. Pekr (Holý, Anděl), 60. Holý (Štebih, Čachotský) - 7. Kotala (Kachyňa)
Rozhodčí: Pražák, Vrba – Polonyi, Oudes
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
V oslabení: 1:0
Diváci: 1389

HC Dukla Jihlava: Brož – Pohl, Holý, Štebih, Půža, Štindl, Vála, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Klíma, Čachotský, Zeman – Jiránek, Werbik, Havránek – Harkabus, Hlinka, Hrníčko

AZ RESIDOMO Havířov: Lukáš – Chroboček, Matai, Mrowiec, Bořuta, Rašner, Kachyňa – Procházka, Seman, Rehuš – Gřeš, Pořízek, R. Veselý – Maruna, Haas, Kotala – Pawliczek, Žukenov, Bednář

Autor / zdroj: Tomáš Kalas / hcdukla.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

RegioJet vytvoří na Ostravsku až 150 nových pracovních míst

RegioJet hledá nové zaměstnance pro stávající dálkové vlaky, i pro nové rychlíky na trase z Bohumína a Ostravy do Brna, které vyjedou od 15. prosince

Post

Vysočina veze z Karviné nadějný výsledek

První barážové utkání dopadlo lépe pro svěřence Františka Straky. V prvním poločase vstřelili dva góly, po změně stran jednou inkasovali. Nedělní odve

Post

Inspektoři z České inspekce životního prostředí uložili loni pokuty za více než 15 milionů korun

V Moravskoslezském kraji provedli inspektoři v loňském roce 1705 kontrol a uložili 279 pravomocných pokut v celkové výši 15 316 390 korun.

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA