AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
20.7.2020

Banální přestupek se během chvíle změnil v trestný čin

OSTRAVA

V sobotu krátce před 19. hodinou u jedné z prodejen potravin v Ostravě – Mariánských Horách strážníci spatřili muže, který konzumoval alkoholické nápoje na místě, kde je to zakázáno. Po provedené lustraci se tento muž vzápětí stal osobou podezřelou ze spáchání trestného činu.

V sobotní podvečer v Ostravě – Mariánských Horách na ulici 1. Máje u prodejny potravin U Kocourů upoutal pozornost strážníků muž, který zde konzumoval láhvové pivo. Pivo totiž konzumoval na místě, kde je konzumace alkoholických nápojů  zakázána obecně závaznou vyhláškou města Ostravy.

Poté, co byl muž strážníky vyzván k prokázání totožnosti, jim sdělil, že žádné doklady u sebe nemá. Protože nebyl na místě schopen věrohodným způsobem hlídce prokázat svou totožnost, byl předveden na služebnu Policie České republiky.

Provedenou lustrací v dostupných evidencích bylo následně zjištěno, že se jedná o 37letého muže slovenské národnosti. Tomuto muži bylo v roce 2006 uloženo vyhoštění z České republiky. V České republice tak pobýval nelegálně.

Výtečníka, který vědomě mařil výkon úředního rozhodnutí si tak hned na místě ponechali kolegové z Policie České republiky k dalším úkonům.

Autor / zdroj: Jindřich Machů

DALŠÍ ČLÁNKY

Další sanitáře vychová na podzim AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně

Mimořádný zájem registruje AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická o akreditovaný kurz sanitáře, který pořádá v podzimním t

Krajská hygienická stanice MSK dokončila testování v havířovském domově seniorů

Nákaza v havířovském domově seniorů se zdá být pod kontrolou. Z celkového počtu 435 osob, které byly od začátku nákazy testovány bylo onemocnění COVID

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

DNES SE STALO

HISTORIE9. srpna 1791

nechal císař Leopold II. z Vídně do Prahy převézt nejstarší a nejvzácnější z českých korunovačních klenotů - svatováclavskou korunu.

VYNÁLEZY9. srpna 1896

předvedl Albert Schiller v Brně první kinematografické představení, půl roku po prvním filmovém představení na světě.

ZAJÍMAVOSTI9. srpna 1974

Richard Nixon jako první prezident USA rezignoval na svou funkci a do úřadu nastoupil Gerald Ford.

POZVÁNKA OBRAZEM