AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě.
Autor / zdroj: Radka Miloševská
22.5.2020

Porodnice Vítkovické nemocnice se vrací k předporodním kurzům i k prohlídkám

OSTRAVA

Po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií se v porodnici Vítkovické nemocnice v Ostravě opět uskuteční předporodní kurzy. Zájem o ně je obrovský. Obnoví se také prohlídky porodnice, ačkoliv prozatím budou probíhat ve zkráceném režimu.

Porodnice Vítkovické nemocnice reaguje na postupně uvolňující se zákazy. Aby maminky měly k dispozici veškeré služby před porodem i po něm, umožnila d tohoto týdne porodnice návštěvy tatínkům na oddělení šestinedělí. Zároveň je od poloviny dubna povolena jejich přítomnost (či osoby žijící společně v jedné domácnosti) u porodu. „Od června obnovujeme opět předporodní kurzy. Připravili jsme čtyři a všechny jsou už zcela naplněny,“ potvrdila velký zájem o velice populární kurzy Mgr. Petra Chromková, staniční sestra porodních sálů Vítkovické nemocnice v Ostravě. Další série klasických předporodních kurzů se zde uskuteční od září a na období letních prázdnin porodnice připravuje v každém měsíci dva předporodní rychlokurzy. Přesné termíny se zájemci dozví na webových stránkách Vítkovické nemocnice.

Mnoho nastávajících rodičů také uvítá návrat prohlídek porodních sálů, ty se musí ale přizpůsobit současným podmínkám. „Budou se konat vždy mezi 13. a 15. hodinou a je potřeba se na ně předem registrovat na telefonním čísle 595 633 509. Prohlídky budou probíhat v malých skupinách a budou zkráceny, součástí prozatím nebude prohlídka oddělení šestinedělí,“ vysvětluje staniční sestra.

Porodnice Vítkovické nemocnice v Ostravě se snaží neustále zlepšovat své služby. Maminkám nabízí čtyři nadstandardní pokoje a jeden unikátní rodinný pokoj se zázemím pro celou rodinu. Rodička zde může pobývat s novorozencem, partnerem a případně i starším dítětem.

Porodnice Vítkovické nemocnice, založená v roce 1921, je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Moderní porodní sál nabízí samostatné porodní pokoje se samostatným sociálním zařízením. Většina rodiček využívá možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. U operačních porodů je prováděn odložený podvaz pupečníku. Nemocnice poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, podporuje kojení, provozuje laktační poradnu a poradenství pro odvykání kouření u matek.

Autor / zdroj: Radka Miloševská

DALŠÍ ČLÁNKY

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

Autovrakům zvoní v Bohumíně hrana, čeká je odtažení

Konec blokování parkovišť dlouhodobě stojícími aut bez technické a pojištění. Díky novele silničního zákona by teď jejich odstranění z veřejných ploch

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

HISTORIE4. srpna 1306

byl zavražděn v Olomouci český král Václav III. a dynastie Přemyslovců tak vymřela po meči.

OBJEVY4. srpna 1851

misionář a badatel David Livingstone dosáhl horního toku řeky Zambezi.

POZVÁNKA OBRAZEM