KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Kališovo jezero v Bohumíně.
Kališovo jezero je oblíbeným výletním místem obyvatel Bohumína. Je tady i hřiště na beach volejbal
Kališovo jezero v Bohumíně.  
Autor / zdroj foto: bohuminaci.cz

Kališovo jezero / Bohumín

Kališovo jezero je oblíbeným výletním místem hlavně obyvatel Bohumína. Přístup do bývalé štěrkovny usnadňují betonové panely i plošina pro vozíčkáře. Pobyt návštěvníkům zpříjemňuje hřiště pro plážový volejbal a dětské atrakce.

Kališovo jezero nedaleko hranice s Polskem je oblíbeným letním cílem obyvatel Bohumína i turistů z okolí. Vodní nádrž má rozlohu 50 hektarů. Jelikož se jedná o bývalou štěrkovnu, koupání je možné pouze na vlastní nebezpečí, a to jen na severní straně jezera, kde už těžba skončila. Lidem tady usnadňují přístup do vody betonové panely a také plošina pro vozíčkáře. V blízkosti pláže je instalován paraván – převlékací zástěna. Pobyt návštěvníkům zpříjemní rychlé občerstvení, hřiště pro plážový volejbal a dětské atrakce.

Ačkoliv město Bohumín není vlastníkem této vodní nádrže, se současným majitelem má dohodu a lokalitu spravuje. Pro maminky s dětmi nechalo menší část břehu proměnit v písečnou pláž. V létě roku 2018 vznikla u jezera místa pro grilování a pořádání pikniků. Cyklisté mohou svá kola nechávat v cykloboxech s kapacitou 24 kol. V budoucnu chce město nechat vybudovat také větší parkoviště, plovoucí mola, toalety i sprchy.

Jezero je pokryté bezplatnou sítí wi-fi, takže jeho návštěvníci se mohou kdykoli připojit k internetu.

Autor / zdroj: bohuminaci.cz

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.