KAM NA VÝLET / Aquacentra, koupání a vodní hrátky

Popis: Budova krytého bazénu v Havířově-Šumbarku.
Budova krytého bazénu v Havířově-Šumbarku.
Autor / zdroj: ssrz.cz

Krytý bazén v Havířově-Šumbarku nabízí šest plaveckých drah

HAVÍŘOV

Krytý bazén v Havířově-Šumbarku je dominantou zdejšího sportovního centra. Nabízí šest plaveckých drah. Je určený jak pro plavce, tak neplavce.

Krytý bazén v Havířově-Šumbarku je součástí sportovního komplexu nacházejícího se přibližně deset minut chůze od vlakového nádraží v Havířově směrem na městskou část Šumbark. Sportoviště centra jsou využívána jak pro výuku tělesné výchovy, tak i širokou veřejností.

Dominantou je krytý bazén, dále pak tělocvična a sauny. Bazén je dlouhý 25 metrů a jeho hloubka se pohybuje v rozmezí od 0,8 do 3,9 metru. Teplota vody dosahuje nejvýše 28 °C. Bazén je rozdělený na šest plaveckých drah. Kapacita pro plavce je nejvýše 32 osob, pro neplavce pak 52 lidí.

Více informací včetně provozní doby a cen vstupného najdete na webu www.ssazs-havirov.cz.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Energetici přispěli v Moravskoslezském kraji na rozsvícení 60 stromečků

Společnost ČEZ se rozhodla navázat na úspěšný projekt z minulých let a přispěla 60 městům a obcím v kraji na rozsvícení vánočních stromečků.

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Osamělým seniorům či lidem v karanténě v Bohumíně nakoupí úřednice

Radnice v Bohumíně opět nabízí možnost nákupu osamělým seniorům i lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v karanténě. Zajišťovat ji tentokrát budou ú

DNES SE STALO

VĚDA

27. listopadu 1783

britský fyzik John Michell informuje Královskou společnost v Londýně o vlivu gravitace na světlo a popisuje poprvé černé díry ve vesmíru.

SPOLEČNOST

27. listopadu 1895

Alfred Nobel podepsal svou poslední závěť a odkázal 31 miliónů tehdejších švédských korun na fond každoročního oceňování vědeckých a jiných zásluh, z čehož pak vznikla Nobelova cena.

TECHNIKA

27. listopadu 2001

Hubbleův teleskop zaznamenal sodík v atmosféře exoplanety HD 209458 b, čímž byla objevena první atmosféra planety mimo Sluneční soustavu.