AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Záchranáři poprvé cvičili s novou speciální technikou
 
Autor / zdroj foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj

Ve čtvrtek 4. ledna se uskutečnilo první zaměstnání, v jehož rámci si moravskoslezští záchranáři osvojovali práci s novou technikou, kterou převzali do užívání v polovině prosince 2023. Konkrétně se jednalo o nácvik se speciálním velkokapacitním vozidlem Volvo, štábním vozidlem, či výukovým a debriefingovým automobilem. Tedy s prostředky, určenými pro zásah v rámci mimořádných událostí.

Vzdělávání se účastnili, kromě školitelů, členové týmu pro speciální činnosti a pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska, celkem pětapadesát zaměstnanců ZZS MSK. V první části výukového programu byli operátoři a záchranáři teoreticky seznámeni s využitím, možnostmi a obsluhou nové techniky. Během odpoledních a večerních hodin pak následoval praktický nácvik, který probíhal v terénu za Ostravou. Připraveny byly dvě modelové situace, a to simulace evakuace domova pro seniory při výpadku elektrické energie a zásah při hromadném postižení zdraví na dětském táboře. Za použití nového vybavení byla trénována koordinace a organizace zásahu, komunikace a spojení s operačním střediskem a další činnosti.

Pracovníci ZZS MSK se pravidelně připravují na zásahy u mimořádné události s různými scénáři. Nová technika, jež byla uvedena do provozu, je další pomoci, jak zefektivnit průběh poskytované přednemocniční neodkladné péče v náročných situacích.  

Autor / zdroj: Lukáš Humpl

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.