Zpravodajství

Lesopark Na Panském v Bohumíně je Komunálním projektem roku 2022
Bohumín
Lesopark Na Panském, který město loni vybudovalo za dálničním přivaděčem směrem na Novou Ves, získal celostátní titul Komunální projekt roku 2022. Ocenění převzal v úterý 13. září odpoledne v pražském Obecním domě starosta Bohumína Petr Vícha.
Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Maltézská pomoc pomáhá potřebným v Česku již 20 let
Nezisková organizace zřízená Českým velkopřevorstvím Suverénního řádu maltézských rytířů za 20 let své existence rozšířila působnost do 13 center po celé ČR a patří dnes mezi největší poskytovatele osobní asistence pro seniory v Česku.
Ve školách se činili – vybrali a na recyklaci předali přes 105 tun baterií a 134 tun malého použitého elektra
Ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět v průběhu nedávno skončeného školního roku vybrali 105,5 tun vybitých baterií a 134,4 tun malého použitého elektra.
Havířov má první parkourové hřiště
Havířov
Tyče v různých výškách, dřevěné kladiny nebo svislé stěny. To nabízí nové parkourové hřiště v Havířově, které vyrostlo v centu města Na Nábřeží, hned vedle hřiště workoutového.
Covid-19 v roce 2021 usmrtil 25,5 tisíce obyvatel Česka
V roce 2021 zemřelo 139 891 obyvatel Česka, nejvíce od konce druhé světové války. Více než jednu šestinu zemřelých v roce 2021 (18 %) měl na svědomí covid-19 a stal nejčastější příčinou smrti.
Zhoubných nádorů plic a hlavy na Ostravsku ubývá, ale často jsou diagnostikovány pozdě
Moravskoslezský kraj
Na 4000 nových pacientů přijde ročně do Komplexního onkologického centra (KOC) při Fakultní nemocnici v Ostravě. Největší onkologické pracoviště na severní Moravě poskytuje nemocným péči týmu specialistů a moderní léčebné postupy, mezi nimi například i imunoterapii.
Městské byty jen slušným lidem. Bohumín neustoupí ministerstvu vnitra vnitra
Bohumín
Ministerstvo vnitra ČR opět otevřelo čtyři roky trvající spor o podobě podmínek uzavírání nájemních smluv v městských bytech v Bohumíně. Některé z nich považuje za diskriminační. Radnice naopak trvá na ochraně svých nájemníků před nepřizpůsobivými občany a v zásadních bodech ustoupit nehodlá. Na svém posledním jednání to deklarovala rada města.
Digitální pomůcky do škol v Moravskoslezském kraji
Moravskoslezský kraj
Základní a střední školy v Moravskoslezském kraji dostaly na digitální učební pomůcky celkem 78,3 milionu korun.
Hodné bakterie vyčistily »nudli«, letos požírají bahno v »kulaťáku«
Bohumín
Už třetím rokem využívá Bohumín neobvyklého pomocníka v boji se zabahněnými rybníky, jejichž kvalita vody je kvůli nedostatku aktivního kyslíku nevalná. Na vodní plochu aplikuje prospěšné bakterie, které umí rozložit mrtvou organickou hmotu, aniž by ublížily živým organismům. Výsledkem je čistá voda a dobré podmínky pro ryby a další zvířata.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

VYNÁLEZY

2. října 1608

si nechal holandský optik Hans Lippershey patentovat dalekohled. Jeho poznatky použil již o rok později známý italský vědec Galileo Galilei a pomocí zdokonaleného dalekohledu, složeného ze spojky a rozptylky učinil řadu převratných objevů, jako jsou Jupiterovy měsíce nebo skvrny na Slunci.

ZAJÍMAVOSTI

2. října 1870

se stal Řím hlavním městem sjednocené Itálie. Město leží na řece Tibeře asi 27 km od pobřeží Středozemního moře.

OBJEVY

2. října 1836

se loď HMS Beagle, která 27. prosince 1831 vyplula na cestu kolem světa, vrátila zpět do Anglie.