KULTURA / Vánoce

Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí
Bohumín slibuje v adventním čase bohatou nadílku akcí. 
Autor / zdroj foto: Jana Končítková

Bohumín

Na první větší sněhový příval Bohumín zatím čeká, ale lavinu předvánočních akcí už spouští. Kromě velkých venkovních setkání plánuje městské kulturní středisko K3 i menší události schované do tepla kina či knihovny. 

V sobotu na Kateřinu se na náměstí T. G. Masaryka rozmístí stánkaři, nabídnou dárkové zboží a k tomu přidají širokou škálu občerstvení. Děti zabaví tajuplný svět her Jiřího Šebesty, živá zvířátka z Mauglího ranče, tradiční schránka pro Ježíška nebo animák Trollové 3 promítaný v přilehlém kině. Kutilové zase mohou obdivovat díla a práci uměleckého kováře Ladislava Gureckého z Jeseníků či bohumínského řezbáře Šimona Pohla. Na pódiu se po celou dobu Vánočního jarmarku budou se svými vystoupeními střídat animátoři, ale i děti z místních mateřských a základních škol.

Na sobotní jarmark naváže o den později Rozsvícení vánočního stromu. A kdo si nechce nechat ujít ohňostroj a koncert Leony Machálkové, ten by na náměstí neměl v 17 hodin chybět. V čase adventním jsou v Bohumíně nedělní termíny rezervovány pro známá pěvecká jména, nejinak tomu bude i letos. O první adventní neděli (3. 12.) vystoupí v centru města Martin Chodúr, o týden později (10. 12.) jej vystřídá Bohuš Matuš a sérii koncertů zakončí (17. 12.) Markéta Konvičková.

Městská agentura K3 organizuje i tradiční setkání nazvané Na Štědrý večer všichni spolu. Lidé, kteří se rádi potkávají v bohumínské komunitě, si od deváté hodiny večerní společně vyslechnou koncert zpěvačky Elišky Novákové a pak vzhlédnou k obloze, aby si vychutnali připravený ohňostroj.

Výčet největších akcí na náměstí doplní K3 tradičně nabídkou menších setkání uskutečněných například v prostorách kina či místních knihoven. Zaměří se v nich především na děti. „Spolu s velkými akcemi tak namícháme pestrou předvánoční nadílku, ve které by si měli na své přijít malí i velcí,“ podotkl ředitel K3 Karel Balcar. Organizátoři kulturního dění ve městě nachystají pro mladší ročníky například návštěvu Mikuláše, hraní s Michalem Nesvadbou, zimní „letní“ kino nebo tvoření v kině s promítáním pohádek. Termíny jednotlivých akcí najdou lidé na webu k3bohumin.cz.


Přehled předvánočních akcí:
so 25.11. Vánoční jarmark
ne 26.11. Rozsvěcování vánočního stromu
st 29.11. Vánoční koleda – divadlo
ne 3.12. Adventní neděle s Martinem Chodúrem
út 5.12. Mikuláš + kouzla zimního království
st 6.12. I Mikuláš chodí do knihovny
ne 10.12. Adventní neděle s Bohušem Matušem
ne 10.12. Michal na hraní
so 16.12. Zimní „letní“ kino na náměstí
ne 17.12. Adventní neděle s Markétou Konvičkovou
st 20.12. Předvánoční Slezský rynek
so 23.12. Vánoční tvoření v kině s promítáním pohádek
ne 24.12. Na Štědrý večer všichni spolu

Autor / zdroj: Jana Končítková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.