EKONOMIKA / Investice

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Envato Elements
2.4.2020

Do participativního rozpočtu v Havířově pro rok 2020 je přihlášeno 27 návrhů

HAVÍŘOV

Do participativního rozpočtu pro rok 2020 přihlásili lidé celkem 27 návrhů. Projekty, které občané do letošního ročníku přihlásili se většinou zaměřují na obnovu či výstavbu dětských hřišť, volnočasových zón a umístění sportovních prvků v Havířově.

Návrhy mohli podávat občané, kteří dosáhli věku 15 let a kteří žijí v části města, jíž se návrh projektu týká. Během měsíce dubna se návrhy projektů bude zabývat pracovní skupina, která posoudí realizaci jednotlivých návrhů. „Poté budou všechny realizovatelné návrhy předány k dalšímu vyhodnocení občanským komisím jednotlivých částí města, které vyberou už konkrétní projekty, u kterých pak budou moci občané hlasovat pro jejich realizaci,“ uvedla Petra Gregorová, koordinátorka havířovského participativního rozpočtu.

Vítězné projekty, jeden v každé z osmi městských částí bude Havířov realizovat v následujícím roce. V případě, že skutečné finanční náklady na vítězný projekt budou nižší než vymezená finanční částka pro danou část města, bude možné v případě dostatečných finančních prostředků realizovat i další projekt v pořadí.

Pro rok 2020 bylo na projekty v rámci participativního rozpočtu uvolněno z rozpočtu města 5 milionů korun.

Vítězné projekty Participativního rozpočtu 2019

Pohybem ke zdraví - Bludovice

Zpevnění příjezdové komunikace - Šumbark

Havířov stále v květech (květinové louky) - Havířov - město

Pumptrackové hřiště - Havířov-Podlesí

Autor / zdroj: Michaela Adamcová

DALŠÍ ČLÁNKY

Za muzikou do klubů už od pátku

Přestože probíhají prázdniny a fanoušci muziky by měli pomýšlet spíše na velké hudební festivaly, opak je letos pravdou a tak jistě vezmou zavděk i mé

Autovrakům zvoní v Bohumíně hrana, čeká je odtažení

Konec blokování parkovišť dlouhodobě stojícími aut bez technické a pojištění. Díky novele silničního zákona by teď jejich odstranění z veřejných ploch

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

HISTORIE4. srpna 1306

byl zavražděn v Olomouci český král Václav III. a dynastie Přemyslovců tak vymřela po meči.

OBJEVY4. srpna 1851

misionář a badatel David Livingstone dosáhl horního toku řeky Zambezi.

POZVÁNKA OBRAZEM