Poslední žádost o příspěvek na nízkoemisní kotel přijal krajský úřad ve středu dopoledne ve čtvrt na jedenáct. Za necelých 10 dnů si tak občané Moravskoslezského kraje řekli odhadem o 1,234 miliardy korun.
O příspěvek na nový kotel se v Moravskoslezském kraji během dvou hodin přihlásilo téměř 10 tisíc občanů. Půlmiliarda, kterou má kraj na ekologické kotle k dispozici, „zmizela“ během 54 vteřin.
Zatímco daňové přiznání bylo potřeba odevzdat nejpozději do 31. ledna a musel ho odevzdat jen ten, kdo se v roce 2018 stal vlastníkem nemovitosti. Samotnou daň musí zaplatit každoročně každý vlastník nemovitosti, a to nejpozději do 31. května.
Kdy naposledy jste se byli na půdě podívat? Dřevěný krov každého domu musí unést váhu střešní krytiny, snést tlak větru a v zimě navíc i pokrývku sněhu. K tomu, aby krov všechno zatížení vydržel, musí být ze statického hlediska v pořádku.
Domkaři, kteří si chtějí pořídit nový ekologický kotel, budou moci od 13. května požádat až o 120 tisícovou dotaci, a to díky třetí vlně kotlíkových dotací.
Portál Paylab uskutečnil průzkum, jak se liší odměny na srovnatelných pozicích. V zemích zapojených do průzkumu, zejména z regionu střední Evropy, Pobaltí a Balkánu, je rozdíl mezi ohodnocením žen a mužů na srovnatelné pozici 9 %.
V Bohumíně spustili dotazníkovou kampaň na třetí vlnu kotlíkových dotací. Nově si lidé na výměnu starého kotle za nový ekologický mohou od státu bezúročně půjčit až 200 tisíc korun.
A je to tady. Jaro přišlo a rovnou ve velkém stylu. A jak už to bývá každý rok, hned nás první sluneční paprsky vytáhly do zahrad na jarní úklid. A nejen naše zahrada ale i náš dům potřebuje jarní údržbu.
V Bohumíně přicházejí s ojedinělým ekologickým projektem – plynovými dotacemi. Bohumíňáci mohou jako jediní v Moravskoslezském kraji získat příspěvek 15 tisíc korun na výměnu starého plynového kotle za nový.